Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Komentáře

Dělají to taky

Lidé s postižením se konečně dočkali sexuálních asistentek

Od minulého týdne má Česko pět vyškolených sexuálních asistentek, které budou poskytovat erotické služby lidem s postižením. Taková představa nemusí být pro každého snadno stravitelná – až příliš to připomíná prostituci, kterou společnost vnímá jako problematickou formu intimního uspokojení. Ostatně dámy, které prošly výcvikem organizace Rozkoš bez rizika, se sexem za peníze živí nebo v minulosti živily. Ale přesto bychom tu zprávu měli číst spíš  jako dobrou – stvrzuje, že česká společnost ve své otevřenosti vůči postiženým lidem došla už celkem daleko.

Dopřávat, nebo odpírat

Principy sexuální asistence se zrodily v minulých dekádách v liberálních evropských zemích – Švýcarsku, Německu a Dánsku. Vycházejí z logické myšlenky, že lidé s postižením mají sexuální potřeby stejně jako každý jiný, ale často není v jejich silách je uspokojit. Buď to jednoduše fyzicky nejde, nebo jim jejich handicap komplikuje hledání partnera. Dopřát jim to, co zdravá populace považuje za samozřejmý aspekt života, je součást jejich zrovnoprávnění.

Spory se ovšem vedly o to, kam až může takový sexuální „poskytovatel“ zajít. I v některých českých zařízeních už dnes působí asistenti, kteří postiženým lidem v intimní oblasti radí, případně pomáhají fyzicky nemohoucím partnerům, aby se k sobě přiblížili. Pětice vyškolených asistentek bude ale nabízet víc – skutečný sex. Hranice přijatelné praxe jsou v tomto případě individuální. Některé západní asistentky ho poskytují jen formou dotyků a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 59 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R46
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 59 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte