0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Téma19. 11. 200617 minut

Násilí bez šatů

Němečtí muži jezdí do českého pohraničí a kupují si tu sex, aniž by se na cokoli ptali. Německá ministryně spravedlnosti teď usiluje o převratnou věc: o to, aby policie mohla zákazníky znevolněných prostitutek posílat za mříže.

Florian Klenk
Fotografie: Něco není v pořádku, pánové! - Autor: Profimedia.cz, http://www.profimedia.cz • Autor: Respekt
Fotografie: Něco není v pořádku, pánové! - Autor: Profimedia.cz, http://www.profimedia.cz • Autor: Respekt

Němečtí muži jezdí do českého pohraničí a kupují si tu sex, aniž by se na cokoli ptali. Německá ministryně spravedlnosti teď usiluje o převratnou věc: o to, aby policie mohla zákazníky znevolněných prostitutek posílat za mříže.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Irina Nabreko* si myslela, že si na Západě vydělá jako „callgirl“, a uživí tak svého syna. Možná snila i o troše luxusu, který se jí v Rusku nedostával. Teď sedí v soudní síni v Berlíně a vypráví, jak se s roubíkem v ústech plazila hotelovým pokojem, protože se, jak překládá tlumočnice, „fajnový pán změnil v ďábla“. Bil ji bičem „z pravé kůže“. Celé tři hodiny prosila, aby už to mučení skončilo a aby zákazník vzal do ruky telefon a řekl jejímu pasákovi: „Vyzvedni to děvče, už nemůže.“ Ne, s „takovým šílenstvím“ Irina nepočítala. Ale říká, že kdyby se nepodvolila, „bolelo by to ještě víc“.

Nebo Martina Breslovská*, učitelka na základní škole z Moskvy. Ta se svěřila do rukou jednoho Rusa, který jí přislíbil práci v restauraci. Pak ale byla, jak je uvedeno v žalobě, ruskou větou davaj, davaj rabota (tak do práce, do práce) vyzvána k prostituci. Když Martina Breslovská odmítla zákazníka, byla bita. Podle údajů předložených státním zástupcem byla jednomu zájemci prodána za 40 tisíc eur. Posudek říká: „Pak už nikdy nemohla mít přítele, protože po tomto činu už není schopna být s mužem.…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc