mobrazek_554.gif
mobrazek_554.gif • Autor: Respekt

vobrazek_554.jpeg
Fotografie: V. Hořejší: ODS volit nebudu. • Autor: Respekt

Udivuje mě, jak obrovský vliv má u nás „manipulativní žurnalistika“. Především MF Dnes a Lidové noviny, ale i jiná média, přinášejí obvykle velmi podjaté, selektivní zpravodajství a někdy až nehorázné komentáře (skutečně extrémním případem je K. Steigerwald). Jak je možné, že po celá poslední léta, kdy naše ekonomika fungovala lépe než kdy jindy, se novináři snažili přesvědčit čtenáře, že se země řítí do záhuby? Je tristní sledovat, jak se žurnalisté přímo třesou na to, aby mohli přinášet co nejvíce negativních zpráv, ať už se týkají politiky, ekonomiky, katastrof či neštěstí. Mnoho vlivných novinářů ze zásady odsuzuje naprosto všechno, co vláda provede – ať už někomu přidá nebo ubere, ať se snaží zvýšit spoluúčast pacientů nebo ji neměnit.

Snad ještě víc mě překvapují postoje a názory ODS. Pamatuji se dobře na bizarní nápady předních představitelů této strany – nevstupovat do EU a místo toho se snažit o přičlenění k USA (jako Portoriko…), uzákonit vyrovnaný rozpočet, zrušit veškeré sociální dávky a nahradit je čtyřtisícovým příspěvkem pro každého od kolébky do hrobu, plně komercionalizovat zdravotnictví a spolehnout se přitom na blahodárné působení neviditelné ruky trhu. Zažili jsme jejich varování před fatálním zdražováním, likvidací zemědělství, ztrátou suverenity a masovým návratem sudetských Němců po vstupu do EU, sledovali jsme pokusy budit v den vstupu do EU…

v14.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v14.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte