Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Televize

mobrazek_1384.gif
mobrazek_1384.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1384.jpeg
vobrazek_1384.jpeg • Autor: Respekt

Dramata ze soudní síně patří k oblíbeným filmovým žánrům a Česká televize chystá tento týden jedno opravdu monumentální. Třídílný britský televizní film Porota režiséra Peta Travise začíná ve středu od 20.00 na ČT 2. Patnáctiletý pakistánský chlapec Duvinger Singh, který byl v anglické škole dlouho obětí šikany, odejde jednoho dne jako vždy z domu, místo do školy však zamíří do sikhského chrámu. Ukradne tu vzácný starý meč a s ním se pak vydá na Manningské vřesoviště, kudy chodí na vyučování jeho spolužák (a trýznitel) John Maher. Záhy je nalezeno Maherovo tělo, zohavené sedmadvaceti ranami, a začíná velký proces, v němž má rozhodující slovo dvanáct porotců vybraných náhodně počítačem.Klíčová psychologická otázka světové politiky zní: Jak uvažují sebevražední teroristé? Stejnojmenný americký dokument, který vysílá ČT 2 v pondělí od 20.00, se pokouší hledat odpověď. Nepřekvapí, že spíše než v individuálních anamnézách hledá pohnutky novodobých kamikadze v kolektivním fanatismu, jehož příčiny se nacházejí v mešitách radikálních imámů.Vtomto čísle Respektu najdete jak nekrolog Ibrahima Ferrera, tak profil Wima Wenderse, takže jen stručně. Po smrti kubánského zpěváka zařadila ČT do vysílání na čtvrtek 21.45. slavný hudební…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte