Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Na známce, jako Marie Terezie

mobrazek_370.gif
mobrazek_370.gif • Autor: Respekt

vobrazek_370.jpeg
Fotografie: Ferrero-Waldner: „Ve svém weblogu smím být člověkem.“ Foto Abbe Libansky • Autor: Respekt

Oblíbenou barvou Benity Ferrero-Waldnerové je tyrkysová. Se svým manželem ráda chodívá do „Šestašedesátky“, vinárny nedaleko jejího rodného města Badenu u Vídně. Miluje dorty z moka krému, pěstuje jógu a ráda vaří po středomořsku. Když má po práci, tu a tam zajde poklábosit s přítelkyněmi, ale mezitím jezdí jako rakouská ministryně zahraničí na Evropskou radu do Bruselu. To vše se nyní dovídá veřejnost z první ruky, neboť od té doby, co se Ferrero-Waldnerová stala kandidátkou Rakouské lidové strany (ÖVP) na úřad spolkového prezidenta, vede si vlastní weblog – jakýsi deník na internetu. Dojemně naivním stylem vypráví diplomatka o své politické každodennosti. „Ve svém weblogu smím být člověkem,“ zapřísahá se.

S ofenzivou šarmu

Lidskost je v kampani Ferrero-Waldnerové očividně silně zakalkulována. Je první ženou s reálnou šancí zaujmout formálně nejvyšší státní úřad. A pro volbu, jež proběhne 25. dubna, má zatím jen jednoho protikandidáta. Je to sociální demokrat Heinz Fischer, místopředseda Národní rady, tedy parlamentu – a už dnes inkarnace ctihodného státníka. Průzkumy ukazují lehký Fischerův náskok, ale v závěrečné fázi to může být velmi těsné. Už proto, že nyní se zdá, jako by Fischer trochu usnul na vavřínech, zatímco Ferrero-Waldnerová po týdny neúnavně a s emocionálním lomozem projíždí zemi. Ohlašuje, že chce být „prezidentkou se…

v09.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v09.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte