Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Ať žije diktát peněz

Sportovat pro radost, s ideály pro fair play na rtech a dostat za to pak ještě slušně zaplaceno není tak úplně v protikladu. O tom by mohl takový Jan Železný jistě vyprávět. A stejně to platí naopak: i v soutěži, jejíž chod diktují ekonomické zájmy, vznikají hodnotné výkony a velká radost ze hry. Připomínat jsme si to mohli při nedávné olympiádě, která je možná „oslavou lidství“, jak se psalo, a určitě také oslavou peněz, které kolotoč pěti kruhů uvádějí do pohybu. Proč ne. Opak tu tvrdili komunisti, kteří z profesionálních sportovců dělali individua posedlá mamonem. Lidé jako oštěpař Železný nás sice mohli přesvědčit o opaku, jasné to ale v Česku pořád není. Příkladem je právě probíhající Světový pohár v hokeji, pořádaný kanadsko-americkou NHL, která je v tuzemsku pořád symbolem jakési dravé honby za dolarem. Jak minulý týden prohlásil i dlouholetý trenér českého národního mužstva Luděk Bukač, Světový pohár je diktátem peněz, kde hokej je až na druhém místě.

Nejde o hokej, ale o zdejší postoj k penězům, které – pokud neputují třeba na stavbu Sazka Areny – pořád tak trochu smrdí. Šéfové NHL skutečně nejsou vůdcové olympijského hnutí. Jsou to manažeři, kteří počítají zisky. Ale i ono „druhé místo“ jde v jejich podání hokeji k duhu. Přeneseno do ekonomické roviny – nikde jinde na světě není tak kvalitní. Neexistují překážky v podobě národních kvót, takže Češi by klidně mohli NHL obsadit celou, pokud by to zvládli. Díky…

v38.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

2007-1057-vobr-svehla.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2068
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte