Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

V hlavní roli politika

mobrazek_1254.gif
mobrazek_1254.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1254.jpeg
Fotografie: Nemyslíš, Georgi, že by sis měl nejdřív zamést před vlastním prahem? Repro Respekt • Autor: Respekt

Mediální obraz karlovarského filmového festivalu bývá často zredukován pouze na čísla návštěvnosti, rekapitulaci největších hvězd a popis soutěžních filmů, zejména pak toho vítězného – letos italského snímku Takové děti. Je pravda, že se soutěžní sekce rok od roku zlepšuje, ale stále je vcelku chudá na přelomové filmy a asi nejvíce odpovídá kvalitnímu střednímu proudu současné světové kinematografie. V dalších sekcích ovšem nalezneme to nejlepší, co první polovina roku 2004 přinesla. Karlovy Vary zůstávají pro české publikum jednou z mála možností dostat se do kontaktu se světovým filmem a podívat se na tituly, které ovládly například letošní festivaly v Cannes a v Berlíně.

Přichází Moore

Podobně jako zmiňované přehlídky se i letošní karlovarská soutěž nesla v politickém duchu. Jako by se filmaři snažili probudit naši poměrně letargickou společnost a kromě tradičních dramat o mezilidských vztazích stále více mapovali ty nejžhavější politické problémy. Soutěžní filmy jako německý Napola (příběh dvou dospívajících studentů elitní nacistické školy, kteří se vzepřou totalitnímu systému) nebo ruský Můj nevlastní bratr Frankenstein, zajímavě rozkrývající situaci veteránů čečenské války v současném Rusku, byly sice tematicky poměrně radikální, formálním zpracováním však spíše průměrné. V rámci sekce Horizonty se poprvé v České republice promítal laureát letošní Zlaté palmy v…

v29.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v29.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte