Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

A kde zůstaly slepice?

Těžko říci, zda za to může ponuré sídlo ministerstva zemědělství nebo jen jeho současný vládce, ale dlouhodobý pobyt v této budově má na lidi špatný vliv. I ryzí idealista se zde za třicet měsíců promění k nepoznání. V září 1998 navrhl ekolog Tomáš Zídek v rozhovoru pro Respekt „odsoudit zvířecí koncentráky jako nehumánní“. S jeho argumenty proti velkochovům drůbeže musel souhlasit i ten, kdo kuřecí maso jí a slovo „koncentrák“ neužívá čtyřikrát během deseti minut. Dnešní průmyslová slepice je bezesporu „degradována na nemyslící, necítící stroje na výrobu masa“. A opravdu je hanebné držet doživotně v kleci tvora, který je zvyklý hrabat a hřadovat. Krátce poté ministr Fencl jmenoval Zídka svým náměstkem a hlavním vyjednavačem s Evropskou unií. Bojovník proti velkochovům si od té doby své názory nechával pro sebe. Budiž, je to loajální úředník. Jenže co čert nechtěl - teď došlo na směrnici o humánním chovu slepic. Čeští drůbežáři chtějí své stísněné a přecpané klecové chovy provozovat co nejdéle (padla cifra čtrnáct let). Minulé pondělí je Tomáš Zídek v MF Dnes ujistil, že „máme šanci na úspěch“, neboť „první reakce Bruselu jsou celkem příznivé“. O koncentrácích nic. Otázka, kde zůstaly názory pana Zídka z roku 1998, není příliš zajímavá - asi někde v šuplíku. Ale kde zůstaly ty slepice?

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.