Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Diskuse

Vratný Brezina

Ivan Brezina evidentně nemá rád ekologické organizace. Cyklicky je obviňuje téměř ze všeho, na co si jen dokáže vzpomenout. Naposledy tak učinil v minulém vydání Respektu v článku nazvaném Smrtící polibek. Některá jeho tvrzení přitom není možné přejít. Přinejmenším proto, že jsou prostě lživá.

Temelín a Šumava

Začněme drobnostmi. „Jen Temelín ušetří třináct vlaků uhlí a čtyři vlaky vápence denně,“ tvrdí Brezina. Smyšlenka. Ušetří, pokud ČEZ odstaví své uhelné elektrárny. Opakovaně ale přiznal, že to neudělá. Temelín pouze zvýší jeho už nyní více než třicetiprocentní export elektřiny. Nebo Šumava: „Začátkem ledna se poslanec Ambrozek pokusil protlačit pozměňovací návrh Hnutí DUHA požadující zřízení obecně prospěšné společnosti, která by se starala o Šumavský národní park. Ministr Kužvart varoval, že by do ní správa parku musela ze zákona vložit pozemky a lesy. Proběhla by tak skrytá privatizace parku, otevírající prostor k vytunelování dřeva za pět miliard korun.“ Hrůza. Jenomže autor lže. Správa parku má zůstat státním úřadem. Obecně prospěšná společnost by pro ni pouze zajišťovala zakázky, které nyní dělají privátní firmy, třeba kácení a sázení stromů. Účel? Zabránilo by se tak komerčnímu tlaku na vyšší těžbu dřeva. Vložení pozemků a lesů návrh výslovně vylučoval - což mimochodem Ivan Brezina prokazatelně věděl.

Vratné lahve

Terčem kritiky je též Hnutím DUHA…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.