Největším mediálním trhákem od vzniku Železného Novy bude nový deník Super. Senzační bude už jeho samotná tiráž: všichni vedoucí redaktoři totiž byli svého času vlivnými propagandisty komunistického režimu. Pro zkušené novináře to samozřejmě žádná senzace není. Vědí totiž, že bývalí bolševici řídí většinu českých médií. Říci to ale nemohou, protože sami mají máslo na hlavě.

Na čtvrtý pokus

Kdo si snad původně anonymní reklamy nového deníku nevšiml, toho upozornil Vladimír Železný předminulou sobotu ve své talkshow. „Je to jeden z našich největších reklamních klientů,“ prozradil se spikleneckým pomrkáváním Železný na dotaz diváka, jméno tajemného zákazníka našeptávajícího „chybí ti něco super“ ale ještě neřekl. Byla to skoro zbytečná skromnost. Že by na trhu mohlo být místo pro noviny, podle jeho stratégů „někde mezi Bleskem a MF Dnes“, věděli v Nově a spřízněných společnostech už spoustu let. Téměř na stole už byl hotový projekt deníku Nový Telegraf (ten „starý“, vedený ve stranické linii ODS, vydávala IPB). Šéfredaktorem měl být autor chytlavých spisků ze života prezidentského páru Přemysl Svora, vydavatelem se měla stát společnost Beseda Holding, zamotaný konglomerát Nově blízkých firem ze Školské ulice 32 v Praze. Nový Telegraf nikdy nevyšel, stejně jako další plánované projekty Besedy pod názvy Tempo či Denní Kurýr - nápad na deník s barevnými fotografiemi a plný politických skandálů ale žil dál vlastním životem a realizovat se má právě dnes…

17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte