0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Rozhovory25. 1. 199810 minut

Všechno je problém, ale já se z toho těším

Prof. ing. PETR MOOS, CSc., (52) studoval na ČVUT v Praze sdělovací techniku, poté působil na dvou fakultách: elektrotechnické a stavební. Po rozdělení republiky se podílel na vzniku nové dopravní fakulty a byl zvolen jejím děkanem. Je členem správní rady Českých drah, předsedou představenstva Asociace provozovatelů kabelových televizí a telekomunikačních sítí. Přednášel a publikoval i v zahraničí. Na počátku ledna 1998 byl jmenován ministrem dopravy a spojů ČR ve vládě Josefa Tošovského. Je ženatý, má tři děti.

Byl jste jmenován do vlády, která má jasně časově ohraničený mandát. Co budete dělat, až zase nebudete ministrem?

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Vrátím se ke svým studentům. Já stále dojíždím a učím na stavební a elektrotechnické fakultě. Svoji práci na ministerstvu beru jako službu, pro kterou mne získal pan premiér Tošovský.

Váhal jste s přijetím ministerského křesla dlouho?

Díky programu formulovanému panem premiérem nebylo o čem rozhodovat. Strašně rád se budu na takovéhle práci podílet. To je pro mne první motivace. Druhou je to, že ve vládě pracuji s lidmi, od kterých se můžu mnoho naučit.

Potýkáte se teď se spoustou problémů. Co je nejtěžší?

Všechno je problém, ale já se z toho těším. Nejtěžší je získat si důvěru lidí, zejména železničářů. Ti už důvěru ztratili a bude těžké přesvědčit je, aby přestali být malomyslní a frustrovaní.

Vláda tu bude maximálně do června a vše naznačuje, že nebude mít…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc