Zatímco až dosud přijímala naše nejsilnější opoziční strana členy odkudkoli, s nástupem prázdnin přišla změna. Na poslední schůzi širšího vedení minulou sobotu si sociální demokraté odhlasovali, že mezi sebou nechtějí nikoho, kdo se „podílel na porušování lidských práv a svobod“. Co ale tato strohá poznámka znamená v partaji, jejíž předseda ještě nedávno vyzýval k přestupu komunisty i republikánské neofašisty, není zatím jasné: o každém případu prý bude rozhodovat ústřední výkonný výbor. Více se už ví o tom, proč se vlastně sociální demokracie k tomuto kroku uchýlila. Řadu jejích členů totiž na nejvyšší míru znechutila zpráva, že organizace na pražských Vinohradech přijala do ČSSD nejen předsedu komunistické strany Jiřího Svobodu, ale i bývalého milicionáře a později redaktora proslulého bulváru Špígl Radima Valenčíka.

Významní lidé

Stranická pobočka, kterou si Valenčík (v březnu) a Svoboda (v červnu) vybrali pro svůj návrat do aktivní politiky, není žádným bezvýznamným zastrčeným klubem. S téměř sto lidmi je druhou největší pražskou organizací ČSSD a mezi členy patří několik známých osobností: například šéf svazu na ochranu nájemníků a kandidát na senátora Stanislav Křeček, stínový ministr vnitra v Zemanově Realistickém bloku a expředseda Strany zelených Jaroslav Vlček, ředitel televize z roku 1968 Jiří Pelikán, poslankyně Vlasta Štěpová nebo méně známé osoby - předlistopadový děkan na VŠE Přemysl Voráč či podnikatel a mecenáš ČSSD Vratislav…

28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2433

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte