Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Soused v předsíni

„Cosi se děje, ale děje se to poměrně pomalu,“ řekl Václav Havel před deseti dny po návratu z mezinárodní konference NATO ve Varšavě. Jeho slova přesně vyjadřují pocity zemí ucházejících se o členství v Alianci. Varšavské setkání hvězdně obsazené třemi prezidenty, vedením NATO a řadou vojenských i politických expertů totiž opět přineslo pouze nová ubezpečení, že se NATO brzy rozšíří. A to je trochu málo. Ještě vloni totiž Brusel sliboval, že určí o koho a kdy se Aliance rozšíří do konce letošního roku. Před šesti měsíci byl termín přesunut na leden příštího roku a ve Varšavě se už v náznacích mluvilo o jaru.

Dialog, dialog

Opětovné posunutí termínu české vyjednávače - náměstky Petra Nečase a Alexandra Vondru - sice trochu zaskočilo, oba jsou však dál plni optimismu. „Intenzivní dialog“ s Aliancí prý stále nabírá obrátky a její vojenští experti se už zajímají o takové podrobnosti, jako jsou například druhy skladů pohonných hmot nebo přesné parametry vojenských letišť. Za poslední měsíc se v České republice opravdu vystřídala téměř desítka návštěv z vojenských kruhů zemí Severoatlantické aliance. Hmatatelným výsledkem je například slib, který v Praze pronesl náměstek ministra obrany USA Franklin Kramer: Spojené státy poskytnou naší armádě peníze na výstavbu kontrolních radiolokačních středisek. Bez zajímavosti není ani fakt, že na leteckém dnu v Hradci Králové si minulý týden čeští piloti poprvé v životě vyzkoušeli letouny F 16, jimiž bude…

28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte