Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Rozhovory

Neodpovídám za Miloše Zemana

KAREL MACHOVEC (37) pochází z Poděbrad. Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, působil jako vedoucí agrochemické laboratoře a (od roku 1992) jako předseda zemědělského družstva Poděbradská blata. V letech 1988–89 byl kandidátem KSČ. Do ČSSD vstoupil roku 1991 a o rok později neúspěšně kandidoval do ČNR. Poté, co se do čela jeho strany dostal M. Zeman (1993), byl jako představitel centristického křídla zvolen do ÚV a za člena předsednictva, loni se stal prvním místopředsedou ČSSD. Figuruje na třetím místě středočeské volební kandidátky sociálních demokratů. Podílel se na přípravě programových tezí a ve „stínové vládě“ je „odborným mluvčím pro zemědělství“.Karel Machovec je rozvedený, je otcem tří dětí, vášnivým čtenářem Dicka Francise a milovníkem koní.

Vaše strana neustále kritizuje vládu. Je vůbec něco, co v posledních čtyřech letech hodnotíte pozitivně?

Osobně nepatřím k těm, kteří apriori odmítají vše, co vláda dělá. Úspěchem stávající koalice, respektive úspěchem celého polistopadového vývoje, je bezesporu nastolení demokratických institutů - máme parlamentní demokracii, právní stát i svobodu tisku. Leccos má své vady, ale to základní je vybudováno a funguje. V ekonomice považuji za základní úspěch Klausovy vlády udržení makroekonomické stability. Ve srovnání s jinými transformujícími se ekonomikami máme poměrně nízkou inflaci, nízkou nezaměstnanost a vládě se podařilo udržet i sociální smír. Jako…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.