Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Kdo není dost silný, přes palubu

S blížícím se termínem zahájení mezivládní konference zemí Evropské unie, jejíž začátek je plánován na konec jara 1996, sílí diskuse kolem vytvoření Evropské monetární unie (EMU).

S blížícím se termínem zahájení mezivládní konference zemí Evropské unie, jejíž začátek je plánován na konec jara 1996, sílí diskuse kolem vytvoření Evropské monetární unie (EMU). To, které ze zemí splní fiskální kritéria stanovená maastrichtskou smlouvou (jde o velikost inflace, vládního zadlužení a rozpočtového kurzu), musí být totiž zřejmé před 1. červencem 1998. O tom, že k 1. lednu 1999 vznikne EMU, a tedy společná evropská měna, je již rozhodnuto bez ohledu na počet členských zemí, které maastrichtská kritéria k uvedenému datu splní. Je přitom všeobecně známo, že již nynější monetární (měnová) spolupráce v rámci EU je založena na německých institucích, normách a německé měně. Budou však ostatní členské země Unie schopny napodobit německý ekonomický úspěch do důsledku a přizpůsobit se jeho doporučením? a je vůbec pozice Bonnu dostatečně silná, aby dokázal prosadil vytvoření EMU a následně zajistit její stabilitu?

Osa Bonn - Paříž

Již více než rok uplynul od doby, kdy CDU uveřejnila svůj kontroverzní koncept, navrhující vytvoření skupiny zemí v čele s Německem a Francií, které by v integraci postupovaly rychleji než ostatní země EU. Právě splnění přísných maastrichtských kritérií bylo jednou z hlavních podmínek pro členství v této elitní skupině. Karl Lamers, zahraničně-politický mluvčí CDU a spoluautor zmíněného konceptu, nenechává ani dnes nikoho na pochybách, že vláda v Bonnu nehodlá od svých loňských návrhů ustoupit. Spíše naopak. Před…

52.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

52.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte