Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Lékaři po bitvě

Sjezd lékařské komory ukončil 10. prosince dvouměsíční vojnu mezi doktory a vládou. Výsledek? Padl ministr Rubáš i jeho první náměstek Typolt, a lékaři získali navíc dvě miliardy z rozpočtu.

Sjezd lékařské komory ukončil 10. prosince dvouměsíční vojnu mezi doktory a vládou. Výsledek? Padl ministr Rubáš i jeho první náměstek Typolt, a lékaři získali navíc dvě miliardy z rozpočtu. Vítězné vavříny tedy patří bílé armádě, příměří sjednali zkušení diplomaté - Rubášův nástupce Jan Stráský a staronový prezident lékařské komory Bohuslav Svoboda. Vláda i lékaři bojovali pod heslem: „Vše pro pacienta“. Jaké změny tedy válka přinesla pacientům?

Co bylo pod ledem

Nejen MUDr. Svoboda, ale i jeho radikálnější kolega Rath tvrdili, že jim nejde pouze o peníze. Finanční požadavky doktorů prý měly probudit vládu, aby zkusila vylepšit špatný zdravotnický systém, kde se peníze ztrácejí bez viditelného užitku. Rubášovi lidé toho nebyli schopni (dokonce tvrdili, že systém není tak špatný, když si zdravotní péči pochvalují čtyři z pěti českých občanů), a proto také musel ministr padnout. Díky doktory vítězně vybojované bitvě se tedy pacienti nyní mohou těšit, že nový ministr odstraní i ty chyby zdravotního systému, o kterých dosud neměli ani tušení. Jaké to jsou?Zdravotní pojišťovny, nemocnice i polikliniky se zadlužily a hrozí, že začnou krachovat. Léčíme nad poměry, varují doktoři a myslí tím, že se užívají příliš drahé léky a peníze rozděluje příliš mnoho pojišťoven. Vláda jejich argumenty už vyslyšela a slíbila, že přístup zahraničních léků na trh omezí stejně jako počet pojišťoven. Tato dvě opatření jsou ostatně základní osou tzv. krátkodobého programu…

51.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

51.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte