Reklama
 
39.jpg

1995/39

Koupit vydání
38.jpg Vydání 18.–24. 9. 1995 40.jpg Vydání 2.–9. 10. 1995
Kultura
Národopisný podvod za dva miliony František Šulák Představte si následující situaci: vypravíte se na výstavu holandského malíře Paula Rubense, ale místo jeho baculatých krasavic na vás z výstavních panelů shlíží Muchovy secesní plakáty označené jako dílo Rubense. Každý mohl být režisérem Tereza Brdečková Tento týden na ČT 2 skončí cyklus filmů Louise Malla, jednoho z nejzajímavějších moderních filmařů. Kdo jeho filmy po čtyři týdny na obrazovkách sledoval, mohl být zmaten.
Civilizace
Příprava na kapitalismus 21. století Petr Zídek Prožíváme proměnu, která změní politiku a ekonomiku nadcházejícího století. Přestanou existovat národní produkty a technologie, národní korporace, přestane existovat národní průmysl.
Minulý týden
Minulý týden Ivan Lamper České dráhy zrušily 140 vlaků. Rozzuřený zatoulaný dobrman napadl v Porubě třináctiletého chlapce. Šest tisíc členů Lékařského odborového klubu vyhlásilo od prvního listopadu stávku za vyšší platy. V Orlické přehradě se našla další mrtvola.
Zahraničí
Poslední zvonění britského impéria Viliam Buchert Dívá-li se někdo rád na běh dějin jako na zrychlený film, ať vyrazí do Hongkongu. Vše, co se tam dnes odehrává, je vlastně reakcí na postoje komunistické Číny, která 1. července 1997 převezme správu nad dnes nejvýznamnější výspou britského kolonialismu. Evropa začíná v Sarajevu Zora Hesová Koncem října proběhne v Toulouse v pořadí už páté celonárodní shromáždění spolků a společností, jež podporují Bosnu a Hercegovinu. Tato akce má především zformulovat postoj celého hnutí k rychle se vyvíjející situaci v bývalé Jugoslávii. Co znamená Oslo II Alžběta Hévrová Uplynuly dva roky od velké show, kdy se na trávníku před Bílým domem dohodli izraelský premiér Rabin a šéf Organizace pro osvobození Palestiny Arafát, že budou vedle sebe žít v míru. Těžký stín nad Slovenskem Peter Schutz Dvacet dnů po únosu mladšího Kováče do Rakouska se v jeho kauze objevují zřetelné známky "mediální únavy". Nemizí sice z titulních stránek slovenských deníků, ale ztratila už přitažlivost detektivky vysílané v přímém přenosu. Proces s Belzebubem Josef Kašpar Belzebub. Tímto nelaskavým jménem častoval kdysi bývalého sedminásobného předsedu italské vlády Giulia Andreottiho jeho sok, později spojenec, tajemník Italské socialistické strany Bettino Craxi.
Dopisy
Dopisy Respekt Dopisy od našich čtenářů.
Komentáře
Křesťanský výtah k moci Richard Štencl Od nadcházejícího sjezdu KDU-ČSL (30.9. - 1.10.) nelze očekávat žádné senzace nebo dramatické zvraty. Josef Lux nemá prakticky žádného konkurenta a otěže strany třímá pevně v rukou. Co s územním ziskem Filip Tesař Karadžičovo panství v Bosně je poprvé od začátku války vážně ohroženo. Po leteckých úderech NATO na komunikace a spojovací centra v západní Bosně zahájily spojené síly Chorvatska, bosenských Chorvatů a sarajevské vlády zničující ofenzivu. Zastavit volný pád Petr Holub "Máme nesmírné ekonomické problémy, protože pojišťovny neplatí," stěžuje si spolumajitel porodnické kliniky v Zábřehu Miroslav Macek.
Domov
Proti diktatuře vozíčkářů Marek Švehla Dva patnácticentimetrové schody dělí Šárku Sýkorovou z pražských Holešovic od svobody. Pokud by je překonala, dostane se ze svého bytu na ulici a dále k metru, kudy jezdí do školy nebo do práce. Moravec drží v šachu ODA Jaroslav Spurný Stop trestnímu stíhání bývalého tajemníka ODA Josefa Reichmana a jednatelů firmy Marklap Michaela Macka a Adolfa Klapky, které před čtrnácti dny vystavil šéf pražského Úřadu vyšetřování Richard Maleček, se stalo pro Kalvodovu stranu Pyrrhovým vítězstvím. Pořádnou lež ničím nenahradíš Marek Švehla Předminulou neděli se Miloš Zeman v diskusi s Josefem Zieleniecem na TV NOVA vytasil s dalším "odhaleným" podvodem současné vládní garnitury. Jako protiargument k plánům vlády snížit počet služebních automobilů šéf sociálních demokratů naznačil, že si politické špičky státu tyto vozy levně odkoupí pro soukromé potřeby. Nedolustrováno Tomáš Němeček Lustrační zákon, který před čtyřmi lety otřásal Československem, zřejmě Poslanecká sněmovna tento týden prodlouží o dva roky, aniž se proti tomu někdo z opozice výrazněji ozval. Zbrojaři otevřeli nový soudek Jindřich Šídlo Obraz generálního ředitele plzeňské Škodovky coby tvrdého a chladně kalkulujícího byznysmana asi nebude úplný. Lubomír Soudek totiž také miluje kulturu a dokonce neváhá utratit miliony, aby mohl se svými oblíbenými tvůrci seznámit i veřejnost.
Rozhovory
Přišel čas říci Zemanovi dost Vladimír Mlynář Místopředseda ODS a ministr zahraničí doc. Ing. Josef Zieleniec, CSc. ('49) vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Působil ve Výzkumném ústavu strojírenské technologie, v Ekonomickém ústavu ČSAV; v roce 1990 se stal ředitelem CERGE, v roce 1992 ministrem.
Ekonomika
Popravy na železnici Petr Holub Odboráři předali minulý týden novému řediteli Českých drah Rudolfu Mládkovi černou listinu patnácti zaměstnanců, které by měl vyhodit z práce. Nedlouho předtím prozradil ministr dopravy Stráský, že zruší některé "nerentabilní" tratě. Koruna bude volně směnitelná Jan Macháček Zbrusu nový devizový zákon začne již tento týden projednávat Poslanecká sněmovna. Jde bezpochyby o jednu ze dvou nejdůležitějších legislativních událostí letošního roku.
Téma
Hudba z konce světa Petr Dorůžka Kam se vlastně poděla stará dobrá pop music? Všudypřítomné syntezátory v hudbě člověku vadí stejně jako umělé hmoty v přírodě. Současná tvář taneční hudby je možná pouze dokladem známé skutečnosti: i když považujeme hudební styly za něco daného a věčného, žijí naplno jen v časově vymezené lhůtě.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte