sebek

Na pohotovost vstupují s blicím pytlíčkem. A se slovy o tom, že ten zatracenej česnek jim to zase udělal. Proč ho tedy žerete, je má nikdy nevyslovená, stále dokola se v takových situacích opakující replika. Jako by to slyšeli. Ale já vím, že to nemám jíst, doktore! Kolikrát já už jsem po něm měla záchvat?! Když mně v tomhle není pomoci. Je to zvláštní. Není jí prý pomoci. A přesto přijde na pohotovost, kde právě pomoc hledá. A dokonce i ví, co bude následovat. V lepším případě injekce, infuze, mírná úleva, odchod domů a doporučení striktní diety. A návrh operace o pár týdnů později. V horším bude o svátcích v nemocnici, kde se v lepším případě z jejího pohledu odehraje to samé. V opačném ji čeká operace akutní, to už je horší pro obě strany. Jak jistě vykládá, že jí není pomoci, tak jistě na doporučení operace nedá. A nejpozději za rok na svátky ji tu máme zase. Ale, copak, že by česnek?

Žlučník a žlučníkové kameny. Operace žlučníku je nejčastějším chirurgickým výkonem v západních ekonomikách. Jak je zavedeným rčením, že slepáček vám odoperuje už vrátný při vstupu do léčebného ústavu, žlučníček vám zřejmě vyndají hned za vrátnicí na ponku přilehlé údržby. Za takovou banalitu to obvykle považujete, vy pacienti. Nevím. My lékaři to bez výjimky děláme na operačním stole. A přestože operace takzvané cholecystolitiázy určuje tep každého běžného chirurgického oddělení, lžičkou od přesnídávky paní vrátné ani autogenem pana údržbáře to neděláme. Ani nám to většinou nepřipadá…

I_obalka_R2-OPRAVA
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R2-OPRAVA
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Tomáš Šebek

externí redaktor, na zdraví

sebek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 41

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte