Literarni19_ilustrace Radka Bodzewicz
Modré vázy. (2020)

Ve velké zasedačce ve čtvrtém poschodí to už zdálky hlučelo jako ve včelím úle. Všechny ty tlumené hovory výkonných ředitelů a vrcholných manažerů se slévaly v bzukot pilně pracujících včel medonosných, které se právě ocitly na vrcholu své aktivity. Stoly sestavené do tvaru písmene U měly zjevně naznačovat otevřený prostor k diskusi, který působil tak trochu jako jeviště před oponou velkého promítacího plátna. Bokem se krčil technik s počítačem, připravený střídat prezentace jednotlivých účastníků přesně podle programu.

Místa u stolů už byla prakticky do jednoho zaplněná, předem přesně stanovený zasedací pořádek zaručoval každému z osazenstva jistotu, že se o jeho významu pro Izlyho nedá pochybovat. Přesto se na tvářích přítomných manažerů zračilo napětí, tu maskované lehce pohrdavým výrazem, tu až příliš žoviální konverzací, v každém případě však prozrazovalo, že právě nastal vrchol sezony. Velcí šéfové tu měli tu jedinečnou možnost naplnit plástve svého úlu tím nejkvalitnějším nektarem a pak ho po celý rok proměňovat ve sladký med peněz a tolik žádaného dobra.

Izly byl toho dne už od rána v mimořádně špatné náladě. Čas setkání oddaloval o dlouhé minuty, až nakonec nakráčel do sálu s takřka hodinovým zpožděním. Bzučící úl okamžitě v posvátné hrůze ztichl.

„Začněte,“ vyštěkl Izly a otráveně se usadil do křesla.

Každoroční jednání o rozpočtech Izlyho společností, prezentace investičních záměrů a k tomu připojených projektů společenské odpovědnosti zahájil ředitel…

I_obalka_R52
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R52
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte