60_film tydne_HBO
Lovecraft Country

SERIÁL TÝDNE

Hnacím motorem hororu je strach z jiného. Tahle základní poučka platí i pro osmidílnou sérii Lovecraft Country z produkce HBO. Adaptace stejnojmenné novely Matta Ruffa ale dává staré známé pravdě nový obsah: nutí uvažovat nad tím, co ono „jiné“ vlastně znamená a kdo jím přesně je.

Lovecraft Country patří k vlně současných seriálů a filmů tematizujících historickou i současnou zkušenost Afroameričanů. Vypůjčuje si k tomu žánr hororu a fantasy, který kombinuje s výpravným dobovým dramatem zasazeným do padesátých let a dějinami amerického rasismu. Černošský veterán z Koreje Atticus Freeman se vydává pátrat po svém ztraceném otci po rasistickém Jihu. Společnost mu dělají kamarádka ze sousedství a strýc, vydavatel průvodce pro „barevné“ po bezpečných místech Spojených států. V roce 1954, do kterého je děj zasazen, jich v Americe příliš není. A nejen kvůli segregaci. Kromě rasistických šerifů v lesích řádí nadpřirozená krvelačná monstra, takže cestovatelé – a později jejich rodiny v Chicagu – se dostávají do nečekaných nebezpečí. Spolu s těmi, která byla v Americe padesátých let běžná, jen už se na ně zapomnělo. Jako možnost zastřelit černocha, pokud se v některých městech pohyboval po setmění. Metaforicky je tak největším monstrem série rasismus.

Po prvním dílu je Lovecraft Country zajímavě rozehraná partie, která se může vydat v podstatě kamkoli. Výsledek může být vynikající, nebo taky klidně chaotický.…

I_obalka_R35
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R35
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte