Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

50 odstínů žluté

Sebastian má zlatou kreditní kartu, s níž rád tvoří úhledné čárky z bílého prášku. Je právě na cestě do exotického Tralalandu. Nebo Tatralandu? To je jedno, let je každopádně dlouhý a Sebastian nervózní. Nemůže si ani zakouřit, přivolá tedy letušku. Je to Mia. Sebastian zapomene na cigarety i drogy – chce krásné Mie vyprávět. Mia zase zapomene na služební pravidla, celou noc spolu mluví o životě, pak se i trochu muchlují. Změním se, slibuje Sebastian sobě i jí. Také Mia se stydí za svůj život – ta uhlíková stopa za letadlem. Nad ránem mají v sobě pár erárních whisky a jejich srdce souzní v milostném duetu. Scéna končí pohádkovým tancem mezi mraky. A teď otázka: v čem je oblečená Mia?

Správně, ve žluté. Může za to taneční scéna z muzikálu La La Land s Emmou Stone ve žlutých šatech. Od té chvíle už to jede: La La Land, Tralaland, Tatraland, všichni touží po snových muzikálových světech, chtějí vytančit z cynické reality. Chtějí romantiku, hvězdný prach a žluté volánky. A módní průmysl je samozřejmě připraven. Žlutá je barva letošního newyorského fashion weeku (Oscar de la Renta, Calvin Klein a mnoho dalších) i Zlatých glóbů (Natalie Portman, Reese Witherspoon a mnoho dalších). Všude je spousta návodů, jak nosit žlutou, i když vám vlastně vůbec nesluší.

A co naši žluťásci? Mají se setkat u východu z letiště. Zatímco Mia čeká, Sebastiana odvádí policie. Chytli ho, zrovna když sypal drogy do záchodku. Mia se nakonec dočká jen žárlivého kapitána, který jí dá…

I_obalka_R08
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R08
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1216
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte