Reklama
 
2011_obalka_R21

Důkaz o zneužití justice

Tajný dokument č. 1439 ukazuje, jak si politici zajišťují beztrestnost
Koupit vydání
2011_obalka_R20 Vydání 15.–22. 5. 2011 2011_obalka_R22 Vydání 29. 5. – 5. 6. 2011
2011-21-1
Editorial
Editorial: Na čí objednávku Erik Tabery
Anketa
Anketa: Znemožnily Věci veřejné malým stranám navždy cestu do politiky? Respekt
Respekt • Despekt
RESPEKT - DESPEKT Respekt
Dopisy
Dopisy Respekt
Deset českých zpráv
Deset českých zpráv, které by vás neměly minout Respekt
Deset světových zpráv
Deset světových zpráv, které by vás neměly minout Respekt
Komentáře
Štěstí není věc Jaroslav Spurný Nový občanský zákoník nám nabízí správu našich životů Staré války v novém světě Jiří Sobota Prezident Obama hledá cestu na Blízkém východě a v Afghánistánu Šelma z hotelu Sofitel Petr Třešňák Jak rozumět případu Dominiqua Strauss-Kahna Světy z antihmoty Martin Uhlíř
Glosa
Roztříští se levice? Erik Tabery
Audit Jana Macháčka
Nové vyšetřování na Wall Street a střípky Jan Macháček
Boční světlo
Terminátor v Súdánu Václav Cílek
Rozhovory
Nechci vypalovat cejch Erik Tabery Když jsme s Petrem Nečasem dělali rozhovor naposledy, zrovna mu volal prezident Klaus, že jej pověří sestavením vlády. Tentokrát za dveřmi čekal vicepremiér Radek John se svojí demisí. Ačkoli kabinet hovoří o řadě reformních kroků, zajímalo nás především to, jak si předseda vlády poradí s absencí důvěry. Nikoli sněmovny, ale veřejnosti.
Téma
Češi v afghánské bublině Kateřina Šafaříková Nedávná smrt Usámy bin Ládina nám opět připomněla zemi, kde nejhledanější terorista planety kdysi začínal. Zprávy z Afghánistánu v poslední době ustoupily jiným tématům a omezují se na statistiku, kolik v něm zrovna zemřelo Američanů po útoku Tálibánu. Pohled z místa však vypadá jinak. Zejména když daleko na východě, pět tisíc kilometrů vzdušnou čarou a přes tři časová pásma, stojíte v prachu a na rozpáleném slunci a průzorem mhouřících se očí se díváte na českou vlajku.
Kultura
Proč nejsou v pražských barech předzahrádky Bára Procházková Proč je v pražských barech tak obtížné najít posezení na ulici Příliš drahý symbol Lucie Kavanová Na ekonomickou krizi v Irsku doplácejí tisíce koní, které ztratily své majitele Kdo zkrotí A. Zacharova? Hana Čápová Úřady se bojí zámeckého pána z Olešnice a nevědí, jak ochránit jeho sousedy Řek Papandreu Tomáš Lindner V den, kdy se v Řecku rozhodovalo o budoucnosti této země v EU, vám přinášíme profil řeckého premiéra z pera Tomáše Lindnera, napsaný v květnu tohoto roku. Referendum o další pomoci Řecku podle všeho konat nebude a premiér Papandreu nadále zůstává u moci. Ukončit to trápení Ivana Svobodová VV volí nového šéfa a zbytek koalice doufá, že spasí kabinet Vlažní a váhaví Jiří Sobota Republikáni s obtížemi hledají vyzývatele Baracka Obamy Myslel si, že může cokoli Silvie Lauder Aféra Dominiqua Strauss-Kahna (DSK), byť stále platí presumpce neviny, znovu otevřela otázku, proč se mocní muži často chovají jako „sexuální predátoři“. Protože jim to společnost dovoluje, říká Janet E. Johnsonová, politoložka z Brooklyn College na New York University . Vzpoura proti volnosti Tomáš Sacher Už v červnu svede EU boj o obnovu vnitřních hranic
Tvář
Nový dům na starém rohu Karolína Vránková Ateliér DaM staví nově na Starém Městě. Teď za to získal Grand Prix Obce architektů.
Kulturní servis
Kulturní servis 23. – 28. květen Jan Gregor, Jan H. Vitvar, Pavel Turek
Civilizace
Návrat od bran smrti Martin Uhlíř Nemoc AIDS známe přesně 30 let a léčit ji umíme stále lépe. Lze ji však úplně vyléčit? V poslední době se zdá, že ano – a nejen u myší. Na frontách kybernetické války: Zavinil počítačový virus výbuch ropovodu? Počítačový útok na íránský jaderný provoz ukázal nové možnosti průmyslové sabotáže. V červnu 1982 zaznamenaly americké špionážní satelity gigantickou explozi a požár uprostřed sibiřské tundry. Výbuch sovětského ropovodu už tenkrát zřejmě zavinil záludný počítačový virus.
Technologie
Na frontách kybernetické války: Zavinil počítačový virus výbuch ropovodu? Počítačový útok na íránský jaderný provoz ukázal nové možnosti průmyslové sabotáže. V červnu 1982 zaznamenaly americké špionážní satelity gigantickou explozi a požár uprostřed sibiřské tundry. Výbuch sovětského ropovodu už tenkrát zřejmě zavinil záludný počítačový virus.
Trendy
S navigací do kanálu Radek Mikuláš Co by lidi zajímalo, kdyby nebyly „zajímavosti“? Místa, která návštěvníkům doporučují oficiální průvodce, se mnoho desetiletí nezměnila. Hra geocaching ale ukazuje, že zajímavější je to možná jinde.
Eseje
Třetí projekt Západu Timothy Garton Ash je britský politolog a historik. Je profesorem evropských studií na Oxfordské univerzitě a badatelem Hooverova institutu na Stanfordově univerzitě. V posledním desetiletí se zabývá zejména transformací Evropy a Evropské unie. V českém překladu vyšly jeho knihy Rok zázraků, Spis, Dějiny přítomnosti a Svobodný svět: Amerika, Evropa a budoucnost Západu.
Od věci
Razím volnost Petr Třešňák Ministr kultury Jiří Besser se už poněkolikáté vyznal k sympatiím k úspěšné skupině Kabát. Budí tím pozornost – rocková formace se zálibou v alkoholu, sexu a černém humoru nebývá obvykle řazena k národním kulturním skvostům. Ptali jsme se, jak se pouto mezi ministrem a Kabátem vlastně zrodilo.
Jeden den v životě
Můj den mezi Čechy Alena Mikulíková
Komiks
Zen žen Lela Geislerová
Minulý týden
Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera Ivan Lamper
Připravujeme
Připravujeme Respekt

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte