2008-1687-mobr-65AR312008n.jpg
2008–1687-mobr-65AR312008n.jpg • Autor: Respekt

2008-1687-vobr-65AR312008.jpg
Fotografie: Škoda, že se vidíme jen na chvilku. – Autor: Archiv autora • Autor: Respekt

Blížíme se ke Koločavě. Cesta je špatná, naše auto se musí vyhýbat spoustě výmolů a děr. V hlavě se mi honí příběh Nikoly Šuhaje a nápěv písničky Zabili, zabili z divadelní hry a filmu Balada pro banditu. V deset hodin jsme konečně zde a neodpustíme si návštěvu České hospody a hrobu zbojníka Nikoly Šuhaje. Udělám ještě pár fotek překrásné přírody ukrajinských Polonin a spěchám za ostatními, abychom mohli pokračovat dále. Máme dnes totiž bohatý program, jedeme navštívit děti, které jsou zapojeny do projektu Střediska humanitární pomoci Diecézní charity ostravsko-opavské Adopce na dálku.

Návštěva u mé Marjánky netrvá dlouho. Během tří společně strávených hodin toho stihneme ale docela dost – prohlídku školy, do které třináctiletá Marjánka chodí společně se svými dvěma sourozenci, vycházku k řece, návštěvu doma s bohatým občerstvením a prohlídku místního dřevěného kostelíka. Potom se v obchodě setkáváme s paní, která byla navštívit ve stejné vesnici svého „adoptivního synka“ Vasju, a s místní koordinátorkou.

Usměvavá máma od dvou již odrostlých dětí nás seznamuje s tím, jak se rozdělují peníze určené dětem z ekonomicky a sociálně slabých rodin na Zakarpatí. Domlouváme se rusky, ukrajinsky i česky – pomáhá nám Slovenka Anička, která zná podrobně zdejší situaci a mnohé z podporovaných dětí i osobně. Teď už zbývá jenom rozloučení s maminkou podporované rodiny a…

200831-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200831-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte