Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Diskuse

Mašínové na Hrad? Raději ne

Následující příspěvky pocházejí z internetového diskusního fóra k článku Mašínové na Hradě (Respekt č. 27/2004). Otázka zněla: Měli by bratři Mašínové dostat státní vyznamenání? Do debaty se lze zapojit na www.respekt.cz.

Měli statečnost a páteř

To je zajímavé, jak se zapomíná. Že vraždil ve velkém komunistický režim, o tom už se moc nemluví, a nástupkyně KSČ, která neměla ani tu slušnost, aby se distancovala od jejích zločinů, nás bude zastupovat v Evropském parlamentu. Ano, Mašínové byli vrazi, ale zdědili po otci také statečnost a páteř, a byli jedni z mála, kteří proti odpornému režimu vystoupili se zbraní v ruce.

Antonín Líman, avliman@shaw.ca

A kdyby mi zabili dědu?

Dávat vyznamenání za to, že se někdo (byť možná ze zoufalství) pro-střílel přes hranice, to je vážně drzost a osobně to považuji za perverzní. Bylo zabito šest lidí. Nedělo se tak ve válečném stavu ani neprobíhala válka občanská. To jsou fakta. V době, kdy se to stalo, to byl zločin, dnes je to zločin a ve všech socialistických i demokratických zemích to byl, je a bude zločin. Zastánci Mašínů mají pravdu pouze v jediném. Po roce 1948 zemi ovládli lidé, kteří se přičinili o spoustu popravených a zabitých lidí ve vězeních a pracovních táborech. Komunismus bylo to nejhorší, co naše babičky a dědy (sám jsem ročník 1976) mohlo potkat. Nemá cenu tady opakovat, co všichni vědí. Jediná…

v29.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v29.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte