Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Zase dostal přednost beton

Znechutil mě článek o zamýšlených vodních stavbách na Labi (Pytel státní mouky - Respekt č. 4/2002). Doufal jsem, že o podobných věcech už se u nás neuvažuje. Jak je vidět, bohužel jsem se mýlil. Když je chuť, najde se na nesmysly ve státním rozpočtu vždycky peněz dost. Pokora a úcta ke kráse a jemnosti krajiny tak zase jednou vzala za své a přednost dostal beton. Je to přitom celé chytře vymyšlené: soukromí loďaři shrábnou zisk a nám zůstane zničená krajina.

Slavomír Bušina, Uherský Brod

Nejen svoboda slova je hodnotou

Rád bych připsal několik poznámek k článku Erika Taberyho Nezavírejte za slova (Respekt č. 4/2002). Zpráva Helsinského výboru Kongresu USA kritizovala české politické špičky za zneužívání paragrafu o pomluvě a navrhla sporná ustanovení zrušit s odůvodněním, že jejich aplikování je porušením základního práva na svobodu projevu. To je ale omyl. Napadený paragraf totiž dává občanům do ruky možnost bránit se lžím, na což mají právo, které jim zaručují i nejvýznamnější mezinárodní dokumenty, jichž jsou jak Česká republika, tak Spojené státy signatářem. Činí tak Všeobecná deklarace lidských práv, Helsinské pakty a koneckonců i Listina základních práv a svobod, která je součástí českého ústavního pořádku. Bylo by samozřejmě chybou domnívat se, že zákon je tu…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.