Na vlastní kůži

V pondělí a v úterý večer (vždy v 17.00) nabízí pražský Goethe Institut konferenci s názvem Hovory o vědě. Tématem akce s podtitulem Skleněný člověk je stále se zrychlující tempo pokroku disciplíny, jejímž centrem jsou živé organismy. Rozluštění lidského genomu, preimplantační diagnostika a neustálé dolaďování techniky klonování předznamenávají vývoj, na který je tradiční věda připravena stejně sporadicky, jako právní systém nebo společnost, v níž tento zvenčí mnohdy stěží postřehnutelný rychlý pohyb probíhá. Od pondělí do pátku bude potom v institutu vystaven společný projekt Fraunhofské společnosti na podporu aplikovaných věd a Kolínské Vysoké umělecké školy pro média, oscilující na pomezí umění a vědy nazvaný Genová laboratoř. Mobilní výstavní exemplář je věrnou kopií zařízeného pracoviště genové laboratoře. Návštěvníci mají šanci dotýkat se nástrojů a přístrojů a není jim upřena ani mnohoznačná možnost si je vyzkoušet „na vlastní kůži“ (podrobnosti najdete na www.goethe.de/ms/prawww.genlaboratorium.khm.de).

Lásky Oskara Kokoschky

Na úvod nové sezóny připravilo Rakouské kulturní fórum v Praze expozici Oskar Kokoschka na téma: LÁSKA. Ze sbírek Univerzity užitého umění ve Vídni přivezlo do Prahy tři kompletní Kokoschkovy grafické cykly - Spoutaný Kolumbus, Penthesilea a Pan. Zatímco dva posledně jmenované vznikly coby ilustrace …

06.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

06.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte