Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Civilizace

To budete zírat

Důsledkem úspěchu bývá ustrnutí. Stává se to lidem, institucím i technologiím. Postihlo to i televizi, která je dnes – po modernizaci globální telefonní sítě – technicky nejzastaralejším masovým médiem. Problém není v tom, že by nic nového nešlo vymyslet, ale v tom, že televizní společnosti i producenti pořadů jsou velmi konzervativní. Chrání své dosavadní investice a nechtějí riskovat při zavádění novot. Časy se však mění a s pozvolným nástupem digitálního vysílání (vedle Spojených států a Británie jej zavedli například už i ve Švédsku, Nizozemsku, Španělsku, Německu a Finsku) klepou na dveře dosud nevídané vymoženosti. Hlavní z nich je plně interaktivní televize.

Zmáčkni knoflík

Interakci znají již dnešní televizní diváci: na mnohé výzvy a nabídky mohou reagovat telefonicky či prostřednictvím SMS. Skutečná interaktivní TV však nabízí odezvu v rámci téhož přenosového kanálu, díky čemuž ji lze pružně propojit s aktuálně vysílaným obsahem. Představit si to lze tak, že například při fotbalovém přenosu najdete u hráče malou ikonu, na niž lze kliknout a získat tak v textové podobě informace o jeho výkonech, předchozích angažmá a podobně. Kromě toho by měla interaktivní TV podobným způsobem umožnit také nejrůznější sázky, hlasování, divácké soutěže a samozřejmě i výběr filmů či jiných pořadů podle přání individuálního diváka. Na její rozšíření se však už těší i teleshoppingové firmy, které si slibují, že díky propojení s obsahem…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.