Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Noha mezi dveřmi

Noha mezi dveřmi

Začal politický dialog mezi ES a střední Evropou

Pátého května přijeli do Prahy ministři zahraničí "trojky" Evropského společenství (kterou vždy zastupuje současná, minulá a budoucí předsednická země ES) a místopředseda Komise ES pro zahraniční vztahy. Setkali se zde s ministry zahraničí Polska, Maďarska a Československa. Tato schůzka signalizuje, že apel "středoevropské trojky" k politickému dialogu byl vyslyšen.

Všichni spolu

Bylo to první ministerské setkání zrozené z asociačních dohod. Nesporně pozitivní je fakt, že Polsko, Maďarsko a Československo dokázaly vůči svým partnerům z ES vystoupit společně, a tento dojem ještě posílila návaznost pražského summitu středoevropské trojky. Společný hlas bude mít v ES větší váhu; v neposlední řadě proto, že ve východoevropském prostoru, kde se to hemží závažnými konflikty i uvnitř jednotlivých států, působí nutně skupina zemí, která dokáže alespoň rámcově koordinovat své postoje, jako oáza stability.V prosinci loňského roku podepsali v Bruselu zástupci Československa, Maďarska a Polska asociační dohody s Evropským společenstvím. Název "evropské dohody", jímž se od počátku honosí, naznačuje, že se kvalitativně odlišují od jiných asociačních dohod, jež Společenství dosud podepsalo, např. s Tureckem nebo Kyprem. "Evropské dohody" kromě obchodu pokrývají široké pole spolupráce hospodářské, finanční, kulturní i právní a otevírají cestu k politickému dialogu.Obchodní část asociační…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
v19.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte