Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Nedůvěra k ministrům

Nedůvěra k ministrům

Další práce pro parlament

Šedesát pět poslanců Federálního shromáždění (27 KSČM/SDL, 13 HZDS, 9 SNS, 7 HSD-SMS, 5 ČSL, 2 KDH, jeden ESW a jeden nezávislý), z toho pět pozitivně lustrovaných, předložilo návrh na vyslovení parlamentní nedůvěry ministrům J.Langošovi a L.Dobrovskému - především v souvislosti s akcí na letišti Mošnov. Poslanci získali v obou sněmovnách potřebný počet hlasů, aby se návrhem muselo zabývat plenární zasedání FS.

Pochvala pro ministry

Ještě než k tomu dojde, musí být návrh prodiskutován v jednotlivých výborech. Branně-bezpečnostní výbor se k akci Mošnov vyjádřil už před třemi týdny a oba ministry podpořil. Členka výboru Jana Petrová (ODS) říká: „Akce byla v pořádku. Považujeme za nutné, aby policie byla silná, aby zasahovala tam, kde je to zapotřebí.“ Návrh byl ve středu projednán také výborem pro životní prostředí. Výbor vyjádřil ministrům důvěru a navíc doporučil, aby jim za zákrok byla vyslovena Federálním shromážděním pochvala.Řada poslanců, kteří s návrhem na odvolání nesouhlasí, se domnívá, že jde především o další výpad namířený proti osobě Jána Langoše a proti práci jeho úřadu. Stanislav Devátý (ODS): "Já v tom spatřuji jednoznačný pokus o likvidaci dobře fungujícího ministerstva. Seznam lidí, kteří se podepsali pod oba návrhy, hovoří za vše. V převážné většině jsou to poslanci, od nichž se nedá očekávat konstruktivní přístup k práci parlamentu. Jejich politika bude účinná do té doby,…

v39.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v39.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2636
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte