Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Agenda

Kdo je větší slídil

Co spojuje České dráhy, Facebook, Google a ostravský Baník

České dráhy se konečně dostaly na úroveň světových gigantů typu Facebook nebo Google. Společně s nimi jsou nominovány na anticenu Big Brother Awards.cz za slídění v soukromí svých klientů. Konkrétně za to, že při nákupu elektronické jízdenky musí cestující uvést jméno, příjmení a číslo občanského průkazu.

Mluvčí Českých drah Radek Joklík na podporu této praxe tvrdí, že tahle data jsou prostě potřebná. Jinak by prý nešlo zkontrolovat, zda cestující nepodvádí. „Mohl by koupit jednu jízdenku, vytisknout ji dvacetkrát a rozdat ji svým kamarádům,“ říká zcela vážně Joklík. Jeho vysvětlení zcela pomíjí fakt, že každá jízdenka má číslo a to pro kontrolu úplně stačí. „Průvodčí by číslo vyťukal do té krabičky, takzvané přenosné osobní pokladny, se kterou chodí po vlaku, a hned by se mu ukázalo, že na stejné číslo už někdo jel,“ vysvětluje Jan Vobořil, ředitel Iuridicum Remedium.


Dráhy s tím souhlasí, ale podle nich naplnění tohoto typu ochrany brání technika. „Trasa vlaků není stoprocentně pokrytá signálem, na některých místech by se průvodčí s on-line systémem spojit nemohl,“ upozorňuje Joklík. Kontrola prý musí být zcela spolehlivá. „Rozhodně nejsme žádní slídilové,“ říká Joklík. „Pokud to někomu vadí, může si lístek koupit u pokladny.“

Na…

23. únor - 1. březen, č. 9/2015
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

23. únor - 1. březen, č. 9/2015
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte