Anketa: Co brání ženám v ODS prosadit se na vedoucí pozice ve straně?
 

06_R26_dundackova_n.jpg
06_R26_dundackova_n.jpg • Autor: Respekt

06_R26_nemcova_miroslava_fo_s.jpg
06_R26_nemcova_miroslava_fo_s.jpg • Autor: Respekt
MIROSLAVA NĚMCOVÁ
poslankyně ODS, 1. místopředsedkyně PS PČR

Ne co, ale kdo. Odpověď: někteří muži z ODS. Proč? Nevím. Ale doplatí na to. Dříve nebo později.

 

 

 

 

06_R26__MOLENDOVA_DAGMAR_s.jpg
06_R26__MOLENDOVA_DAGMAR_s.jpg • Autor: Respekt
DAGMAR MOLENDOVÁ
poslankyně ODS

Myslím, že to souvisí s nepříliš četným zastoupením žen v politice vůbec. I když si myslím, že je žen v politice právě tolik, kolik jich tam být chce. Nejsem pro zavedení pevných kvót. Je pravda, že se ženy dobře uplatňují v komunální politice či na úrovni krajů, ale ve vrcholné politice je jejich zastoupení nižší. I tímto je jejich prosazování na čelní pozice obtížnější. Být ve vrcholné politice je náročné na čas a žena často dává přednost rodině. Ne všechny ženy také chtějí jít do ostrých střetů a raději se „spokojí“ s druhou pozicí. Ale ve všech regionech ještě kandidátky nejsou sestaveny a třeba se tam nějaká žena objeví.

 

 

 

 

 

06_R26_dundackova_s.jpg
06_R26_dundackova_s.jpg • Autor: Respekt
EVA DUNDÁČKOVÁ
poslankyně ODS

Ve středních Čechách letos do volebního klání o pořadí na krajské kandidátce vstoupilo 16 žen z celkového počtu 51 kandidátů. Před volnou soutěží ale byla dána přednost neveřejné dohodě. Bohužel v neprospěch vyváženosti kandidátní listiny, a to v mnoha ohledech. Soutěžící ženy byly přesvědčivé a zastávaly jasné názory. Že by i to sehrálo svou roli…? Každopádně výsledné pořadí dopadlo v neprospěch ODS jako značky.

 

 

 

 

 

 

06_R26_HORNIKOVA_ZDENKA_s.jpg
06_R26_HORNIKOVA_ZDENKA_s.jpg • Autor: Respekt
ZDENA HORNÍKOVÁ
poslankyně ODS
Obecně ODS prosazení ženám v politice nebrání. Každá žena se musí prosadit sama, stejně jako muži. Jestli se nám má ale podařit ženy zaujmout, musí být také na kandidátce vidět. Mám muže ráda, s mnoha z nich spolupracuji a v jejich práci jim fandím. Ambicióznost, která v nich často ale je, nemusí být ještě zárukou kvality. A právě na kandidátkách se to může projevit. Je jen jedna startovní čára stejná pro muže i ženy. Startujme proto z vyrovnaných pozic a nechme prostor k vítězství nejlepším.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte