Berlin
Berlin • Autor: Matěj Stránský

Berlín na pět let zmrazí výši nájemného. O kroku, který je v Německu zatím nejdalekosáhlejším opatřením proti rychle rostoucím nájmům, rozhodlo městské zastupitelstvo. Nařízení ale skončí u soudu, i podle berlínské opozice je protiústavní.

50

amerických vojáků utrpělo podle nových informací Pentagonu poranění mozku při lednovém raketovém útoku Íránu na základnu s americkými vojáky v Iráku, který byl odvetou za atentát na generála Kásima Sulejmáního. Donald Trump dlouho tvrdil, že íránské rakety nikoho nezranily, zdálo se, že Írán úmyslně reagoval uměřeně. Nyní se ukazuje, že nebylo daleko od zabití Američanů, které by konflikt mezi USA a Íránem dále eskalovalo.

Itálie

Salvini neuspěl

Pokus šéfa italských nacionalistů o vyvolání vládní krize se nepovedl. Matteo Salvini napřel maximální úsilí do regionálních voleb v tradičně levicové baště Emilia-Romagna. Jeho výhra měla otřást levicovou koalicí na celoitalské úrovni a vést k předčasným volbám. O významu hlasování svědčí fakt, že volební účast stoupla z 37 procent v roce 2014 na nynějších 67 procent. Salvini však neuspěl. Kandidátka jeho Ligy získala 43,7 procenta hlasů, středolevicová Demokratická strana zvítězila s 51,4 procenta hlasů. Křehká vláda v Římě tedy prozatím přežije.

Velká Británie

Huawei s omezeními

Vláda Borise Johnsona rozhodla, že se čínská telekomunikační firma Huawei bude smět podílet na budování britské sítě 5G. Ovšem s jasnými…

I_obalka_R06
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R06
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte