Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Císařova nová voda

V jedné bohaté zemi žil jednou jeden císař, který měl rád pouze jedinou věc… Tak začíná pohádka H. Ch. Andersena Císařovy nové šaty. Nic proti ní, ale byla publikována již před téměř 181 lety, takže je načase ji trochu vylepšit. Přinášíme proto její novou aktualizovanou verzi.

Císař verze 2018 má rád věci dvě, svoje šaty a svoje zdraví, o které soustavně pečuje. Ráno po snídani bohaté na vlákninu a vitaminy si šel zaběhat, nezanedbal strečink, každou hodinu vstal z trůnu a prošel se, aby se ochránil před následky sedavého zaměstnání. A hlavně dodržoval pitný režim.

Následkem bezchybné životosprávy vypadal císař zdravě, ovšem jednoho dne se u dvora objevil muž, který vypadal ještě zdravěji. Byl to zakladatel společnosti Live Water čili Živá voda ze San Franciska a nabídl mu svůj produkt. Tedy živou, neupravenou pramenitou vodu, kterou prodává v ozdobných nádobách. Je plná draslíku, sodíku, hořčíku a dalších minerálů a také přírodních probiotik, která se ve vodě v lahvi nebo vodovodu ničí filtrací a sterilizací. Je raw, je syrová, je nedotčená civilizací, vychvaloval.

Za chvíli ji popíjeli všichni dvořané a císaři ji chválili, jak chutná lahodně přírodně. V původní pohádce situaci zachraňuje chlapeček, tady ale nikdo nezvolal, aby císař prozřel, že je to normální voda z pramene – a když není aspoň převařená, pozor na průjem.

A tak císařovo vyladěné zažívání zkolabovalo. Císař se kroutil bolestí, odbíhal na WC, popravil dodavatele živé vody a velmi si přál, aby se…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R03
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1110
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte