Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Třást třásněmi

Módní trendy jsou mrtvé. Je doba posttrendová. I když minulý týden skončila série velkých fashion weeků, můžeme s jistotou říct jen to, že následující sezonu bude každý nosit, co bude chtít. Je osvobozující zbavit se diktátu módy. Ale jsme na to připraveni? Pro ty, kdo se v oceánu módní svobody potřebují aspoň něčeho držet, tu je naštěstí záchranné lano. Nebo spíš provázek. Je tenký, ale nezklame. Ano, je to třáseň.

Třásní bylo letos hodně, takže si každý může vybrat tu svoji. Začala to už v létě rapperka Nicki Minaj. Libuje si v obscénnostech, sama sebe popisuje ve svých písních jako mrchu s velkým zadkem, jejíž oblečení dokáže zabíjet. A opravdu, fotka, kterou dala v létě na Instagram, zabijácká byla. Měla na sobě o málo víc než vysoké striptérské boty. A na těch botách byly třásně. Trendy jsou sice mrtvé, ale třásně Nicki Minaj jsou docela dost živé, vypálené do sítnic 83 milionů followerů.

Pak začaly ty fashion weeky s kolekcemi na jaro a léto 2018. V New Yorku ukázal své třásně třeba Calvin Klein. Jeho kolekce přinesla americké motivy od kovbojů přes mafiány a hlavní ozdobou byly barevné střapce jako pro družstvo secvičených cheerleaderů. Na taštičkách, za pasem, několik modelek mělo třásně po celém těle a staly se ztělesněnými střapci mnoha barev.

Jedna třáseň jaro nedělá, ale přicházely další. V Paříži na přehlídce značky Céline byly večerní šaty s třásněmi, které trochu připomínaly kreace z dob charlestonu, elegantní a připravené k tanci. U Loewe měli třásně…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R41_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte