Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Rašící trend

Z.A.H.R.A.D.A. je nejnovějším výhonkem kategorie nedětských knih pro děti

Kdo ví, co je topiar, ať se přihlásí. Tak aspoň plamenka? Na tyhle otázky zřejmě neumí odpovědět ani mnohý rodič. Takže se spolu se svými dětmi může dovzdělat při četbě knížky Z.A.H.R.A.D.A., která malým čtenářům dává pochopit, co všechno obnáší krajinná architektura. Je to jedna z knih, jež se věnují tématům, která dosud „nebyla pro děti“. Kromě krajinářství třeba architektura, design nebo současné umění.

Z.A.H.R.A.D.A. navazuje na úspěch předchozích knih stejného nakladatele – polská firma Dwie Siostry vydala tituly D.O.M.E.K,D.E.S.I.G.N.,M.O.D.A.S.Z.T.U.K.A. A byl to úspěch zpočátku hodně překvapivý. Knihy totiž napsali a ilustrovali mladí, dosud neznámí autoři. Vyšly ve Varšavě a zdálo se, že se týkají vlastně okrajového tématu. Dnes jsou přeloženy do mnoha jazyků (rekordman je v tuto chvíli D.E.S.I.G.N. se čtrnácti vydáními) a prodávají se v USA, Francii, Německu, Číně – i v Česku.

Až do zpochybnění

Z.A.H.R.A.D.A. s podtitulem Zelený atlas hravě rašících a důmyslných areálů, ukazuje dětem dvaačtyřicet unikátních zahrad a parků z celého světa a z různých období. Najdeme tu Visuté zahrady Babylonie z 6. století před naším letopočtem i zahrady ve Versailles (1661), ale většina je nových, z doby po roce 2000. V novém miléniu vznikla po světě řada krajinářských kreací, které přetvářejí tradiční pojetí zahrady až do úplného zpochybnění.

Třeba pojízdná zahrada v karavanu s…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R41_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte