Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Fokus

Vystupte si, děkujeme

Skandál United Airlines: jak často se může stát, že na vás v letadle nezbude místo?

Krátké video, v němž letištní policie v Chicagu nevybíravě táhne úzkou uličkou protestujícího pasažéra ven z letadla, obletělo minulý týden svět. Pro americké aerolinky United Airlines a jejich vedení byly následující dny docela krušné: přinesly obvinění z násilnictví (klient při potyčce utržil krvavou ránu v obličeji) a z rasismu (vyvlékaný muž se jmenuje David Dao a je asijského původu) a hodnota akcií firmy se krátkodobě propadla v přepočtu o 14 miliard korun. Šéf firmy Oscar Muñoz se následně omluvil, ale za svými lidmi stojí, postupovali prý správně. Zdokumentovaného násilí se dopustil policista, ne člen posádky. Společnost prý potřebovala uvolnit místo v přeplněném letadle pro své zaměstnance, které bylo nutné dopravit na letiště v cílovém Louisville. Když se nenašel žádný dobrovolník, podle přepravních podmínek je možné někoho vylosovat a proti jeho vůli ho z letadla vysadit a následně odškodnit. Tři ze čtyř pasažérů, kterým podle United Airlines „černého Petra“ vytáhl počítač, opustili palubu dobrovolně, David Dao se dvakrát odmítl svého místa vzdát. Při třetí výzvě se, Muñozovými slovy, celá situace „nešťastně poskládala“. Proč tohle aerolinky dělají – a jak často se to děje?

Jeden ze 100 tisíc

Prodat víc letenek, než je na palubě sedaček, není mezi leteckými společnostmi výjimečná věc, i když praxe se liší. Irský nízkonákladový Ryanair si zakládá na tom, že na rozdíl od ostatních firem nikdy víc letenek, než má míst, neprodává. Americká společnost Delta…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte