Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Teniskologie

Teniskologie je disciplína zabývající se výzkumem tenisek. Nedivíme se. Víme, že nakupování je vážná věc stojící někde mezi vědou a uměním. Tím spíš pokud jde o nakupování tenisek. Jelikož tento pátek a sobotu se po vzoru světových metropolí uskuteční v Praze teniskový festival Teniskology, což je něco mezi výstavou, koncertem a konferencí, chceme být připraveni. Pro všechny, kdo také chtějí přistoupit k nákupu bot zodpovědně, jsme připravili Úvod do teniskologie. To nejdůležitější si podtrhněte.

Mintel je agentura pro výzkum trhu, která na konci září zjišťovala, jaké boty si kupují ženy ve Spojeném království. Zjistila, že v předešlém roce si více žen zakoupilo tenisky než boty na podpatku. Bylo z toho pozdvižení. Nás to nepřekvapuje a tušíme, že Češky, ženy ze země Svojsíka a Hudyho, trend vedou.

Kate Middleton, vévodkyně z Cambridge, doposud všechny své povinnosti včetně hraní pozemního hokeje absolvovala v botách na podpatku. Nyní však byla spatřena v bílých teniskách. Že by za to mohla její známá Victoria Beckham? Ta letos na jaře prohlásila: „Já už na podpatcích nevydržím,“ sestoupila ze svých patnácticentimetrových jehel od Louboutina a vzala si tenisky na fashion week, načež to všichni udělali po ní.

Adidas a Puma jsou značky sportovních bot. Nebo spíš byly, teď chtějí víc: slávu, módu, celebrity. Adidas proto angažoval rappera Kanye Westa a Puma zpěvačku Rihannu, aby navrhli boty i pro lidi, kteří by nikdy nevlezli do tělocvičny. Rihanna to vzala vážně a…

I_obalka_R42_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R42_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1161
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte