Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Fokus Agenda

A kdopak je tohle?

Hnutí ANO zjevně nezná své politiky. Koalice se už drolí i v Brně.

Po sérii rozpadlých či rozkolísaných koalic ve městech vedených starosty z hnutí ANO přišla řada i na Brno. Dosud tamní rada složená ze straníků ANO, zelených, bývalých aktivistů z Žít Brno a lidovců řídila město bez problémů už po roce byly vidět výsledky:  po desetiletích diskusí, že město potřebuje koncertní sál, začali letos stavbaři budovat v centru Brna nové Janáčkovo kulturní centrum, po letech plánů je na spadnutí stavba fotbalového stadionu a do centra mohou vjíždět cyklisté, což dříve podle politiků nešlo. Primátor Petr Vokřál (ANO) a jeho kolegové otupují strach lidí z uprchlíků a upozorňují v oficiálních zprávách na to, že lidé na útěku potřebují pomoc, město vyhlásilo Rok smíření, v němž se Brňané i se svými politiky vydali na pochod připomínající vyhnání Němců po válce, a město podporuje akci, při níž se v chodnících ulic objevují mosazné tabulky se jmény Židů zmizelých z města za druhé světové války.

Minulý týden ale vyšlo najevo, že v hnutí ANO už to pár týdnů vře a hrozí rozbití koalice. ANO vyzvalo svého radního Tomáše Kratochvíla, aby odstoupil, protože prý neplní to, k čemu se zavázal – zahájit transformaci městských firem a najít v nich úspory. Kratochvíl přislíbil, že odstoupí, ale nakonec to neudělal. ČTK upozornila na situaci, v níž Kratochvíl jednal primátorovým jménem, aniž ten o tom věděl – se snahou pomoci svému známému. Podle informací Respektu kolegy v ANO rozladilo i zjištění, že Kratochvílova soukromá firma dodává nábytek do Dopravního…

I_obalka_R46
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 59 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R46
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 59 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivana Svobodová

redaktorka

Ivana Svobodová
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte