Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Anketa

Anketa: Americké firmy Facebook a Apple nabízejí svým zaměstnankyním nový benefit - zaplatí jim zmrazení vajíček. Využila byste takové nabídky?

Markéta Šichtařová
Markéta Šichtařová

Markéta Šichtařová

ředitelka Next Finance

Nikdy! Nevěřím, že sebedokonalejší technologie může nahradit přírodu a normální životní koloběh. Vajíčka se dají s dnešní úrovní technologie zmrazit a otěhotnění lze odložit na pozdější věk, aby žena mohla „dělat kariéru“. Ale je lidská bytost stavěná na to, aby měla děti třeba v padesáti? Jak k tomu přijdou ony děti, že jejich rodiče jsou již starci? Je to skutečně benefit pro ženu, která „může dělat kariéru“, anebo spíš pro firmu, jež nepřijde v danou chvíli o perspektivní zaměstnankyni? Řekla bych, že druhá možnost je správně. Žijeme proto, abychom se dál množili (ti, kdo nemohou mít děti, snad toto tvrzení odpustí, ale technicky vzato, právě množení se je hnacím motorem většiny živých tvorů a jejich životního cyklu). To jen lidé bůhvíproč mají často dojem, že hlavním smyslem jejich života je trávit veškerý čas v kanceláři prací pro zaměstnavatele a vytvářením bohatství pro akcionáře. Myslím, že děti nemůže nic nahradit.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
3. - 9. listopad, č. 45/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte