Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Deset světových zpráv

Deset světových zpráv, které by vás měly minout

12 R33 odmrsteny putin reuters
12 R33 odmrsteny putin reuters • Autor: Globe Media / Reuters

Odmrštěný Putin

1 | Americký prezident Barack Obama zrušil plánovanou bilaterální schůzku s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Bezprostředním důvodem je udělení dočasného azylu Edwardu Snowdenovi, o jehož vydání Američané žádali, komentátoři však upozorňují, že obě strany nemají mnoho témat, o nichž jsou ochotny upřímně vyjednávat. 


250 mil. dolarů

2 |Částka, za kterou Jeff Bezos koupil legendární deník The Washington Post. Pro zakladatele firmy Amazon zmíněná částka představuje zhruba setinu jeho vlastního majetku, odhadovaného
na 25 miliard dolarů.
 

12 R33 citat reuters
12 R33 citat reuters • Autor: Globe Media / Reuters

3|„Rány, které země utrpěla, musíme zahojit láskou a soucitem.“

Z projevu vůdkyně opozice v Barmě Su Ťij, která si spolu s několika tisíci lidí připomněla 25. výročí povstání za demokracii, jež potlačila armáda a zabila při tom tři tisíce obyvatel. Pochod nebyl povolen, vláda ho nicméně tolerovala.

12 R33 hamburger reuters
Autor: Globe Media / Reuters

Hamburger z laboratoře

4 | Na tiskové konferenci v Londýně byl představen hamburger, který nikdy nebyl krávou. Nizozemským vědcům se totiž podařilo vypěstovat hovězí z kmenových buněk v laboratoři. Do deseti či dvaceti let by podle nich mohlo být „umělé“ maso na trhu a úspěšně konkurovat tomu přírodnímu. 

12 R33 Strach reuters
12 R33 Strach reuters • Autor: Globe Media / Reuters

Strach z al-Káidy

5 | Spojené státy uzavřely 19 ambasád na Blízkém východě a v severní Africe a doporučily Američanům, aby do oblasti necestovali. Opatření byla reakcí na zachycenou komunikaci mezi hlavními představiteli al-Káidy, z nichž vyplývalo, že teroristická organizace chystá rozsáhlý útok. Jemenská vláda později oznámila, že se jí podařilo zhatit rozsáhlý útok zaměřený na ropnou infrastrukturu země včetně snahy obsadit některá města.  

12 R33 dusno profimedia
12 R33 dusno profimedia • Autor: Respekt

Dusno v Egyptě

6 | Zástupci egyptské vlády prohlásili, že snahy mezinárodního společenství zprostředkovat dohodu se stoupenci Muslimského bratrstva a svrženého prezidenta Mursího skončily nezdarem. Odpůrci nedávného převratu proti nové vládě systematicky protestovali, očekávalo se, že armáda může přistoupit k násilnému řešení situace. 

12 R33 Gibraltar reuters
12 R33 Gibraltar reuters • Autor: Globe Media / Reuters

Cameron bojuje za Gibraltar

7 | Telefonáty mezi nejvyššími představiteli Velké Británie a Španělska pokračoval spor okolo britské enklávy Gibraltar. Španělé poté, co Britové začali v jeho vodách budovat umělý útes proti španělským rybářům, zavedli tvrdé kontroly na hranicích a pohrozili uvalením vstupních poplatků ve výši 50 eur. David Cameron varoval, že Británie celý spor předá evropským soudům. 

12 R33 mugabe
12 R33 mugabe • Autor: Respekt

Mugabe nekončí

8 | Prezidentské volby v africkém státě Zimbabwe opět vyhrál Robert Mugabe (89), jeho strana zároveň obsadí tři čtvrtiny parlamentu. Pozorovatelům ze Západu nebyl umožněn vstup do země, místní aktivisté i opozice upozorňují na četná falšování voleb. Mugabe je u moci už 30 let. 

12 R33 dozivoti profimedia
12 R33 dozivoti profimedia • Autor: Respekt

Doživotí za rasové vraždy

9 | Maďarský soud poslal do vězení na doživotí za rasově motivovanou vraždu tři muže, kteří před několika lety opakovaně útočili na domy obývané Romy, házeli do nich granáty a po lidech, kteří vybíhali z domu, stříleli z pušek. Šest lidí tehdy zemřelo, pět bylo vážně zraněno. Útočníci se hlásili ke skinheadům a patřili do skupiny chuligánských fanoušků fotbalového klubu v Debrecíně. Rozsudek není právoplatný, odsouzení se můžou odvolat. 

12 R33 novy prezident profimedia
12 R33 novy prezident profimedia • Autor: Respekt

10 |V Teheránu byl oficiálně uveden do funkce nový prezident Hasan Rúhání. Vítěz nedávných prezidentských voleb zároveň vyzval k serióznímu vyjednávání o budoucnosti íránského jaderného programu se Západem. Odborníci se shodují, že prezident je díky mezinárodním sankcím pod tvrdým ekonomickým tlakem.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte