Marathon bylo typické městečko amerického středozápadu. Žilo tu jen něco málo přes tisíc obyvatel a v jednom bloku – který představoval něco jako centrum – stála vedle sebe sýrárna, základní a střední škola. Na tomto půdorysu se dlouho odehrával celý život Craiga Thompsona. Protože jeho rodiče byli fundamentalističtí křesťané, panovala doma přísná cenzura. Craig se svým bratrem a sestrou směli například poslouchat jen křesťanské písně, rodiče hlídali program televize a každý film, než ho pustili dětem, nejdřív zhlédli sami, aby se přesvědčili, že se v nich neskrývá žádný amorální virus. Jediné médium, které unikalo jejich radaru, byl komiks. Považovali ho za dětskou zábavu, nenapadlo je, že by pro výchovu jejich dětí mohl být nějak podvratný. Pro Craiga se ale stal paralelním světem, do nějž stále častěji unikal. Oblíbil si především černobílé kresby – tehdy to ještě byly dětské komiksy o zmutovaných želvách nindža – a brzy se pokoušel o vlastní příběhy malované štětcem a tuší.

2012_obalka_R40
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2012_obalka_R40
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte