Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Fokus

Underworld

Na světě žije asi 40 tisíc lidí, kteří vůbec nemusí jíst ani pít a žijí jen tak, sdělila mi v hovoru kamarádka, úspěšná absolventka gymnázia. Začal jsem rychle polykat množství vtipných poznámek a nemohl si neuvědomit, že s naším školstvím je něco výrazně špatně. Buď studenty učíme něco, co není pravda, nebo zůstávají našimi představami o fyziologických pochodech zcela nezasaženi, proplují gymnáziem a myslí si své.

Jindy jsem byl na návštěvě u manželů, oba vysokoškoláci, a všiml si v oknech zavěšených křemenů na niti. Zabraňuje to vstupu geopatogenních zón, vysvětlili mi ochotně. Pak jsem byl požádán, abych do jakéhosi časopisu napsal text právě o geopatogenních zónách, a překvapilo mě, jaká smršť nabídek na různá odkláněcí zařízení a plašítka se z Googlu vyvalila. Od papírových spirál, jež je třeba dávat pod matraci, po rušičky napájené ze sítě, které dokonce umějí ty špatné zóny přeměnit na ty dobré, jak ze Stalkera. Svět jako primárně nebezpečné místo k přebývání, kde se z temných hlubin podsvětí valí chapadla negativních zón. Je možno se bránit, není možno zvítězit.

Je to zvláštní. Planetu jsme obepnuli sítí družic, výblesku lidské inteligence, a ony nám zpět na zem v hloubi noci odrážejí věštby zaříkávačů, čarodějů, vykladačů karet, kyvadélkářů, chiromantů a vizionářů budoucnosti, bestiář profesí je bohatý. Rovníková Afrika je proti české televizi v…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2012_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte