38_ufo-corbis_R11_2011_n.jpg
38_ufo-corbis_R11_2011_n.jpg

Těžko si představit větší marnost než sledovat den po dni na monitoru nudné výpočty, které ani po letech nevedou k žádnému výsledku. Naděje, jež vystudovaného lesníka a otce tří dětí Dušana Vykouřila žene dopředu, má ovšem výtečný zvuk: zásadní objev, který změní osud této planety.

38_ufo-corbis_R11_2011_s.jpg
38_ufo-corbis_R11_2011_s.jpg
Vykouřil se už deset let podílí na mezinárodním programu SETI, v jehož rámci podobně jako desítky tisíc kolegů po celém světě pátrá po mimozemšťanech. Díky připojení na internet poskytuje část výkonu svého počítače k analýze signálů, které zaznamenaly vědecké teleskopy ve vesmíru. A představa, že by se zrovna v jeho počítači objevil signál vyslaný mimozemskou civilizací, je prostě vzrušující.

Téma už dávno nepřitahuje jen blouznivce, kteří milují teorie spiknutí a vidí létající talíř při každé bouřce. Výzkum táhnou světové kapacity v oboru astronomie a pátrání po UFO má vlastní prostor na většině špičkových kongresů. Zatím jsme toho moc nezachytili, ale to neznamená, že na stole nejsou zásadní otázky. Co budeme dělat, když se signál vyrobený inteligentními mimozemskými bytostmi podaří zachytit? Kdo se o tom má dozvědět jako první? Nebylo by lepší celou věc utajit? A má se lidstvo vůbec pokoušet mimozemšťany samo oslovit? Žádný univerzální postup zatím neexistuje, ale začíná se hledat. A to dokonce i na půdě OSN.

 

Hledání pokračuje

Přes mizivé výsledky pátrání po…

2011_obalka_R11
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte