47E_stransky_R01_2011_s.jpg
47E_stransky_R01_2011_s.jpg
Je ještě vláda schopná spolupracovat? Podle našich informací se premiér Nečas domnívá, že kauza ze Státního fondu životního prostředí je útokem na jeho osobu. A za ním mají být Věci veřejné. Jak se ještě na něčem chcete shodnout?

Za ten půlrok v politice jsem poznal, jak moc je politika spojená se snahou skandalizovat. Takže rozumím panu premiérovi, že si zcela instinktivně vysvětluje to, co se děje kolem něj, jako že to není náhoda, že to je nějakým způsobem připravené. Já jsem taky přesvědčený, že Věci veřejné měla řada kauz zveřejněných před volbami poškodit. Takové věci se objektivně dějí. Když za vámi přijde několik lidí a řekne: Bacha, ty už jsi ty kmotry naštval tak, že odměna na tvoji hlavu, tedy na tvoji diskreditaci, je padesát milionů a na tvoje spolupracovníky dvacet milionů…

 

Počkejte, to se děje vám?

Ano, přišlo mi to říct hned několik na sobě nezávislých zdrojů, takže mám taky tendence tomu věřit. Je to silné a intenzivní, zvlášť když tajuplní páni zvoní tu a onde a ptají se, jakou máte velikost spodního prádla. Když se jich moji známí zeptají, proč se na to ptají, tak zmizí.

 

U koho zvoní?

Zvoní u přátel, příbuzných, obchodních partnerů. Prostě ta snaha o diskreditaci jednoznačně je a je to jakási součást politiky, která není hezká, ale každý z politiků má povinnost se vždy ptát: Komu to slouží?

2011_obalka_R01
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte