62_vystavy_R39_2010_n.jpg
62_vystavy_R39_2010_n.jpg

KONCERTY

 

Izraelské kapely mají zálibu v extrémně špinavém garážovém zvuku a živelných koncertech, pro něž nepotřebují pódium, mnohem raději se utáboří v publiku. Toto tvrzení platí jak o světově úspěšných Monotonix, tak o smíšeném duu z Tel Avivu Carusella, které se už poněkolikáté vrací do Čech. U zrodu Carusella stáli dřívější kolegové z projektu ED – kytaristka Tamar Aphek a bubeník Guy Shechter. Charakter vystoupení určuje jejich genderové napětí – zpěv si rovnoměrně střídají – a především brutálně hlasitá reprodukce. Izraelský tisk se rozplývá nad zvukem kytary Tamar Aphek, to však není nic proti reakcím na Guye Shechtera, který je považován za nejlepšího izraelského bubeníka současnosti s ohromující technikou. Někteří novináři by snad byli schopni přísahat, že má tři ruce. Na obou českých koncertech Carusella bude předskakovat mělnicko-pražská čtveřice Anyway.

Carusella
Final Club, Praha, 27. 9.
Pod Lampou, Plzeň, 28. 9.

 

Na letošním španělském festivalu Primavera jim v prvních skladbách kompletně vypadl zvuk kytar, vše zůstalo jen na zpěvu Jeffa Tweedyho a bicích. Kapela se tím nenechala nijak rozhodit a dokázala i takto naservírovat píseň neošizenou o emoce. Nechceme tím přivolávat na úterní koncert Wilco žádnou katastrofu, jen ilustrovat…

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte