Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Jeden den v životě

Návrat na střední

Dnešek je jiný. Budík mě vyhání z postele už v půl sedmé. Normálně bych ho s největší pravděpodobností v polovědomí zatípl a spal až do devíti. Především, normálně mi budík v půl sedmé nezvoní. Život vysokoškolského studenta mě zkrátka naučil trochu jinému dennímu režimu a brzké ranní vstávání jej určitě necharakterizuje. Dnes se ale vracím v čase do doby předmaturitní, kdy jsem chodil do školy „na osmou“ pětkrát týdně. Chystám se zas jednou navštívit svou alma mater, na které jsem strávil osm let ze svého dosud nepříliš dlouhého života. Tentokrát však už ne v roli studenta, nýbrž vyučujícího.

Ranní sprcha, něco malého sním, sednu k počítači a kontroluji správnost údajů na handoutu, který rozdám studentům. Tabulky s výsledky voleb na základě použití toho kterého volebního systému dokážou být dost ošidné. Obligátně koukám na Facebook, handout nahrávám na flashku a pro sebe tisknu plán hodiny. Ještě jablko a vodu do batohu a můžu vyrazit. Teprve když si při odchodu uvědomím, že vůbec nejsem nervózní, začnu být trochu nervózní.

 

73_R20_den_s.jpg
73_R20_den_s.jpg • Autor: Respekt
Hanspaulka osvětlená sluncem dokáže zlepšit náladu. Místo abych přestupoval, vystoupím z tramvaje na Vozovně Střešovice a jdu pěšky. Vpravo obhlídnu měsíční krajinu, která zůstala na místě parku a zahrádkářské kolonie z důvodu velkého tunelu. Těžká technika i mraky prachu jsou na svém místě, park je neprůchozí, výborně. Obcházím jej a cestou lemovanou strážníky docházím ke…

2010_obalka_R20
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte