Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika

Dnes to píská žena

Dagmar Damková se pokouší prosadit v neproniknutelném světě mužského fotbalu

20-dagmar_n.jpg
20-dagmar_n.jpg • Autor: Respekt

Co jste dělali o víkendu?“ ptá se učitelka angličtiny svých dospělých žáků. Skupinka namáhavě hledá slovíčka, jak říct, že ušli několik desítek jarních kilometrů, betonovali dvorek na chalupě nebo relaxovali s přáteli. Jakmile ale začne vyprávět lektorka, slovíčka bezpečně znají všichni. Jako obvykle totiž řekne: Byla jsem na fotbale.

Jsme v jedné z plzeňských bank – angličtinu tady učí hvězda českého fotbalu, rozhodčí Dagmar Damková, povoláním učitelka angličtiny. „Na nic si nehraje, je přátelská a klidně se k nám přidá na čtyřdenní výlet do Londýna,“ nedají na ni úředníci dopustit. Když ji jeden z nich před několika lety oslovil, jestli by nepřijela pískat narozeninový fotbalový zápas ve dvoutisícové obci u Plzně, neváhala ani chvilku. Píská sice olympijská finále i mistrovství světa v ženském fotbale, ale na vesnickém travnatém plácku strávila nakonec celé odpoledne.

Média po nedávném zápase mezi Spartou a ostravským Baníkem (ostatně stejně jako obvykle) nešetří superlativy, Jarek Nohavica o ní složil oslavnou píseň Růže mezi trny a fanoušci ji vítají bouřlivým potleskem a mexickou vlnou. Nejen že je v ryze mužském světě raritou, ale podle fotbalových komentátorů a trenérů je v současnosti naší nejlepší prvoligovou rozhodčí (mimo ní je na elitní soupisce ještě 25 mužů). Znalci se rozplývají, že její cit pro hru a schopnost do ní zbytečně nezasahovat je radost sledovat. K tomuto nadšení však…

2010_obalka_R20
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte