Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Minulý týden

Minulý týden

minuly_tyden_n.jpg
minuly_tyden_n.jpg • Autor: Respekt

minuly_tyden_s.jpg
minuly_tyden_s.jpg • Autor: Respekt
Počasí přineslo vojtěšská chladna. Zemřel Jan Balabán a na horách padal sníh. Premiér Jan Fischer uspěl v konkurzu na místo viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj a jeho kancelář oznámila, že se nové funkce ujme v září. Přiletěly vlaštovky. Tak jako každý rok i letos se české obyvatelstvo s nadšením a masově připojilo k oslavám Dne Země: lidé nejeli do práce autem, nekupovali PET lahve, a kde jen to šlo, sázeli stromy. Správkyně tenisového klubu v Žabovřeskách našla při úklidu nedaleko kurtů dočista ohlodanou lidskou kost. 50. narozeniny oslavil J. H. Krchovský. Skutečně gigantické rozměry by měl katastrofa po výbuchu supervulkánu jako je třeba Yelowstone, ale k tomu dochází v intervalu tisíců let; podíváme-li se však na věc z nadhledu, takový výbuch před 70 tisíci lety patrně uspíšil vývoj lidského druhu a na katastrofách je patrně založena celá evoluce. Z nadosobního hlediska je tedy katastrofická zvěst dobrou zprávou, z našeho hlediska je to ovšem podobné, jako když zapálíte mraveniště, komentoval ředitel Geologického ústavu Václav Cílek výbuch islandské sopky Eyjafjallajökull, jejíž vychrlený prach uzavřel na šest dní pro leteckou dopravu evropské nebe a experti vyjádřili obavy, aby exploze neprobudila k životu vedle spící obrovský vulkán Katla, který by dokázal napáchat devastující škody celému světu. Po šedesáti letech služby byl z plavebních linek Brněnské přehrady stažen…

2010_obalka_R17
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R17
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1928
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte