Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Glosa

Evropané na pohřbu

Donedávna seděl v Bruselu speciální komisař pro komunikaci s veřejností, neboť Unie má dlouhodobý problém, že k ní nemají Evropané emociální vazbu. Švédka Margot Wallströmová se snažila tuto vazbu vytvořit, ovšem s malým úspěchem – i proto, že emociální náklonnost vytváří nejlépe sám život ,a nikoli úřednické koncepce, jak se o Evropě správně bavit. Teď život jednu takovou příležitost přinesl, jenže politici z Bruselu ji zcela nepochopitelně zahodili. Na pohřbu Lecha Kaczyńského předminulou neděli zely prázdnotou všechny židle pro politiky ze starých členských zemí. Jako jediný nejvyšší zástupce státu západně od Polska se dostavil německý prezident Horst Köhler.

Dobře: nad Evropou se vznášel prach z islandské sopky, který na několik dní uzemnil leteckou dopravu, a faktem také je, že z Lisabonu do Krakova je to 3300 kilometrů, tedy dva dny cesty autem a ještě víc vlakem. Proč ale na pohřeb nedorazili zástupci Belgie či Nizozemska, kteří by po německých dálnicích s majáčkem, případně vojenským vrtulníkem jako Köhler obřad v neděli odpoledne určitě stihli, je zarážející. A ještě méně pochopitelná je nepřítomnost zástupců Unie.

Podle jedné z mluvčích evropských institucí bylo dohodnuto, že předseda komise José Barroso a nový europrezident Herman Van Rompuy poletí společně s vládními představiteli Beneluxu jedním letadlem. Když se uzavřelo nebe, z plánu sešlo…

2010_obalka_R17
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R17
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte