Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Anketa

Anketa: Co si jako volič(ka) odnášíte těsně před volbami z kauzy jachty-ČEZ-Toskánsko?

Eliška Císařovská
Eliška Císařovská • Autor: Archiv

06_R33_jancura_s.jpg
06_R33_jancura_s.jpg • Autor: Respekt
RADIM JANČURA
ředitel Student Agency

Jsem typický volič ODS. Vlastně – byl jsem a hledám novou stranu. Nechci v říjnových volbách zase jen vybírat mezi menším a větším zlem, nechci se rozhodovat mezi urážlivou arogancí ODS a nebezpečným populismem ČSSD. Špičky ODS si myslí, že jsme hlupáci. I obyčejný občan této země by měl vážit, s kým se stýká, aby se svým sousedům, kolegům mohl podívat do očí. A politikům máme právo koukat i do talíře, zejména když u jídla mlaskají, zvláště pak, když je u toho nerušíme. Pan Randák, ať už pracoval pro kohokoli, udělal dobrou práci. A opravdový majitel vily?
Věřte, ten si ji moc neužije, alespoň do voleb se tam neukáže…

06_R33_eliska_cisarova_s.jpg
06_R33_eliska_cisarova_s.jpg • Autor: Respekt
ELIŠKA CÍSAŘOVÁ
projektová manažerka Transparency International
Toskánská aféra je další v dlouhé řadě afér, které dokládají nebezpečné a netransparentní prorůstání politických a ekonomických zájmů. Reakce aktérů kauzy ukazují, že veřejně činné osoby napříč politickým spektrem se vysmívají veřejnosti, dlouhodobě nereagují na výzvy ke skládání účtů a odvádějí pozornost od podstatných faktů. Jako občana, daňového poplatníka a voliče mne to uráží. Nevěřím ve spontánnost nebo náhodnost tohoto happeningu.

06_R33_2009bernard4_s.jpg
06_R33_2009bernard4_s.jpg • Autor: Respekt
STANISLAV BERNARD
spolumajitel pivovaru Bernard
Namísto věcných témat, která jsou rozhodující pro budoucí prosperitu naší ekonomiky, se donekonečna v místních médiích omílají podobné záležitosti. Nemohu si přitom nevzpomenout na obrovské mediální „téma“ poplatků ve zdravotnictví, které téměř rok okupovalo přední stránky novin, aby nakonec rozhodlo o výsledku krajských voleb vloni na podzim. Jsme zkrátka provinční zemičkou s absencí skutečných elit, tradice a etiky. Nejvíc mě děsí eventuální povolební velká koalice, k níž vidím teď před volbami jisté tendence a která by zakonzervovala stávající rozdělení mocenských a majetkových postů, neuvěřitelnou míru korupce a zablokovala by další možný rozvoj.

06_R33_sichtarova_marketa_f_s.jpg
06_R33_sichtarova_marketa_f_s.jpg • Autor: Respekt
MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ
ekonomka, Next Finance
Nepřekvapuje mě to, protože nevěřím, že politici sledují nebo vůbec někdy budou sledovat jiné než svoje soukromé zájmy. „Blaho veřejnosti“ pokládám za prázdné volební heslo. Společné jachtaření ODS, ČSSD a ČEZ pro mě neznamená ani žádný závěr ohledně volebních preferencí, spíš ve mně probouzí pohoršení nad slabými kontrolními mechanismy politické moci, které by se měly zavést.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte